11/15/2018 - پنجشنبه 24 آبان 1397

Menu
گزارش تصویری

عنوان:آیین غبارروبی مساجد محوری محلات 13گانه منطقه21 در آستانه "ماه ضیافت الهی" در ورودی غربی پایتخت

تاریخ:1397/2/26

نمایش تعداد بازدیدکنندگان:108

خلاصه خبر:

شهردار منطقه21 از غبارروبی و آماده سازی مساجد محوری و منتخب غربی ترین نقطه پایتخت همزمان با "دهه تکریم مساجد" و در آستانه فرارسیدن ماه میهمانی خدا "رمضان الکریم" خبر داد.

 


به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه21، رحمانی شهردار این منطقه با اعلام خبر فوق گفت: آیین غبارروبی مساجد محوری و منتخب این منطقه همزمان با دهه تکریم مساجد که مصادف با آخرین هفته ماه شعبان می باشد به منظور آماده سازی محیطی و فضایی این اماکن مذهبی برای ورود به ماه مبارک رمضان صورت می گیرد.

رحمانی در همین خصوص با اشاره به جایگاه ویژه ی ماه مبارک رمضان در میان مسلمانان افزود: این ماه آسمانی فرصتی مغتنم به منظور خودسازی است، موسم تقویت روحیه ایمان، تقوا و اصلاح انسان‌هاست و آشنایی هرچه بیشتر شهروندان علی الخصوص جوانان با معنویات و قرآن‌کریم از طریق حضور در مساجد و هیات مذهبی در این ماه شریف، بی شک تقویت حیات معنوی و نشاط مادى آنان را به دنبال دارد.

وی در ادامه با اشاره به اقدامات صورت گرفته توسط معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه21 در اطراف مساجد و مسیرهای منتهی به این اماکن مقدس، تصریح کرد: به همت ادارات مختلف معاونت خدمات شهری و محیط زیست این منطقه، "نظافت و پاكسازی انهار"، "پاكسازی پوسترها و برچسب ها"، "تعمير؛ نگهداری و جايگزينی مخازن پسماند"، "نشست مشترک کارشناسان پسماند با هیات امنای مساجد به منظور اجرای طرح تفکیک پسماند از مبدا"، "شستشوی جداول؛ گاردريل ها و ساير المان های شهری موجود در اطراف مساجد و هیئات مذهبی" در قالب اجرای "طرح استقبال از ماه مبارک رمضان" صورت گرفته است.

شهردار منطقه21 همچنین تاکید کرد: با هماهنگی های صورت گرفته فی مابین شهرداری این منطقه با هیات امنای مساجد محلات 13گانه، شستشوی نمای ظاهری مساجد و گنبد و مناره ها، تعمیر برخی از نواقص ظاهری مساجد، روشنایی محیطی و رفع نواقص شیرآلات، سیم کشی، سیستم صوتی و تجیهزات داخلی مساجد برطرف شده و این اقدامات تا آغاز ماه مبارک رمضان نیز ادامه دارد.

لازم به ذکر است؛ آیین غباروبی مساجد از تاریخ 24 اردیبهشت ماه آغاز شده و تا آغاز ماه مبارک رمضان ادامه دارد و شهروندان برای شرکت در این مراسم معنوی می توانند با هیات امنای مساجد محلات همکاری کنند.

 
print
rating
  نظرات