11/14/2019 - پنجشنبه 23 آبان 1398

Menu

مشاهده جزییات خبر


عنوان:آغاز تبلیغات دانش آموزان کاندیدای انتخابات شهردار مدرسه در منطقه21

تاریخ:1398/8/14

نمایش تعداد بازدیدکنندگان:20

خلاصه خبر:

"انتخابات شهردار مدرسه" در تاریخ 20آبان ماه98 در مدارس منتخب دوره متوسطه اول منطقه21 همگام با تمامی مدارس کلانشهر تهران برگزار می شود که دانش آموزان از یازدهم لغایت هجدهم آبان فرصت تبلیغات دارند.

 


به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه21، حسین معینی کربکندی معاون امور اجتماعی و فرهنگی این منطقه با بیان خبر فوق گفت: رویکرد "بیست و یکمین دوره طرح شهردار مدرسه"؛ تقویت حس مسئولیت اجتماعی در بین دانش آموزان با اجرای فعالیت در یکی از سر فصل های "ترافیک و آلودگی هوا، حقوق و تکالیف شهروندی، محیط زیست و پسماند، ایمنی و مدیریت بحران و زیست مسئولانه شهری" است.
وی در ادامه افزود: شهردار مدرسه با آراء ساير دانش آموزان انتخاب شده که در این بين، هشت معاون جهت پذیرش مسئولیت در حوزه های خدمات مدرسه و محیط زیست، مشارکت های محلی، خدمات عمرانی و ترافیکی، خدمات اجتماعی و رفاهی، برنامه ریزی و پشتیبانی، ایمنی و سلامت، فرهنگی و ورزشی و همیاری تحصیلی انتخاب خواهند شد.
معینی کربکندی در همین خصوص یادآور شد: در دوره بیست و یکم، شهرداران منتخب و معاونین آنها با مشارکت دانش آموزان مدارس به منظور تمرین کار گروهی و تقویت حس مسئولیت پذیری دانش آموزان، حسب مقتضيات محلي و منطقه ای می توانند به صورت تاثیرگذار در فعالیت ها و طرح های مختلف و خلاقانه مشارکت فعال داشته باشند.
بنا بر این گزارش؛ فعالیت ها و طرح های مختلف و خلاقانه ای که شهرداران مدارس به آن می پردازند شامل "دیوار سبز یا احداث باغچه در مدرسه"، "گلدان من" هر دانش آموز یک گلدان و برگزاری نمایشگاه "گلدان من"، "دوخت کیسه های پارچه ای و توزیع در بین اهالی محل یا مراکز خرید سطح محله"، "برگزاری همایش کاهش و تفکیک پسماند از مبدا در پارک محله برای اهالی محل"، "یک روز بی دود با دوچرخه از منزل تا مدرسه"، "نقاشی دیواری در محله با موضوع حقوق و تکالیف شهروندی"، "اجرای طرح روز بدون پسماند" و "برگزاری اردوی آموزشی پاکسازی طبیعت" است.
لازم به ذکر است؛ دوره بیست و یکم انتخابات شهردار مدرسه با همکاری اداره آموزش و پرورش منطقه9 تهران بزرگ و معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه21، همزمان با 20آبان ماه در مدارس منتخب دوره متوسطه اول این منطقه همگام با تمامی مدارس شهر تهران برگزار خواهد شد.print
rating
  نظرات

  شهرداری منطقه 21
 تلفن:44562761-6
اتوبان کرج-تهران؛ تهرانسر میدان کمال الملک نبش کوچه یکم
 پست الکترونیک: info.region21@Tehran.ir