06/22/2018 - جمعه 1 تير 1397

Menu

مشاهده جزییات خبر


عنوان:زنان و زندگی شهری در منطقه 21

تاریخ:1391/11/25

نمایش تعداد بازدیدکنندگان:565

خلاصه خبر:


برگزاری نشست تخصصی  زنان و زندگی شهری  در منطقه 21

 چهارمین نشست تخصصی طرح پژوهشی و علمی زنان و زندگی شهری با محوریت زنان ، سلامت و محیط زیست در منطقه 21 برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 21 ، در این جلسه رضا موتمن معاون هماهنگی و برنامه ریزی شهرداری این منطقه با بیان این مطلب که حوزه سلامت و محیط زیست دو مقوله بسیار مهمی است که باید بدان توجه ویژه ای شود ، گفت : توسعه روز افزون زندگی شهری و گرایش شهروندان به شیوه های نوین زندگی باعث شده فرهنگ زندگی زنان در جامعه تغییر کند . این تغییر روش در سبک زندگی باعث به خطر افتادن سلامتی افراد و  شیوع انواع بیماری ها شده است.

وی  نقش زنان در حفظ سلامت جامعه را موثر دانست و افزود :  زنان به عنوان بخش اثر گذار جامعه دارای ظرفیت و پتانسیل های فراوانی برای تغییر در شیوه های رفتاری هستند و  واقعیت اینست که  بسیاری از رفتارهای ما در این زمینه غلط است و باید تغییر پیدا کند .

این مقام مسئول  زنان را در تغییر نگرش ها مهم خواند و نقش آنها را در ارکان جامعه مهم برشمرد و افزود :  می توان از ظرفیت و توانمندی های زنان  برای جایگزین کردن شیوه های صحیح زندگی در خانواده و جامعه استفاده کرد .

موتمن نگاه مدیران شهری در شهرداری تهران به مقوله سلامت و محیط زیست را نگاهی کاوشگرانه برشمرد و تصریح کرد: شهرداری تهران به عنوان یک نهاد اجتماعی – خدماتی نگاه ویژه ای به مقوله سلامت و همچنین محیط زیست دارد ، این در حالی است که هر یک از این موضوعات در جامعه صاحب سازمان و تشکیلاتی است ، اما نگاه موشکافانه مدیران شهری به مسائل و مشکلات شهر باعث شده اقدامات موثری در این زمینه انجام شود .

  وی با اشاره به راه اندازی خانه های سلامت در هر محله ، تشکیل کارگاه های آموزشی با محوریت محله و متناسب با نیاز محلات ، برگزاری همایش های تخصصی در حوزه سلامت ادامه داد : در بخش محیط زیست اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا ، برگزاری کارگاه های آموزشی با موضوع خاص محیط زیست ، تاثیر به سزایی در تغییر نگرش شهروندان این منطقه به مقوله سلامتی و محیط زیست داشته است .

در ادامه این جلسه زهرا خوش برش مشاور شهردار منطقه 21 در امور بانوان در طی سخنانی  نیز به نقش و کارکرد زنان در فعالیت های اجتماعی پرداخت و تاکید کرد : در طرح پژوهشی زنان و زندگی شهری مباحث مختلفی که مرتبط با زنان جامعه است مد نظر قرار گرفته است . در این طرح شناسایی استعدادها و توانمندی های بالقوه بانوان ، بالفعل درآوردن آن و بهره گیری از این استعدادها  در جهت ارتقاء سطح زندگی هدفی است که طراحان این طرح به دنبال تحقق آن هستند . در اجرای این طرح اساتید دانشگاه ها و هیئت های علمی نقش به سزایی دارند آنها پس از بررسی پژوهشی راه کارهای عملی ارائه خواهند داد .

شایان ذکر است که  این جلسه با حضور معاون هماهنگی و برنامه ریزی شهرداری منطقه 21 ، مشاور شهردار در امور بانوان ، مدیر اداره بانوان منطقه ، رئیس اداره محیط زیست این منطقه ، روسای ادارات اجتماعی و فرهنگی  در نواحی 3گانه و جمعی از اساتید دانشگاه ها در سالن جلسات شهرداری منطقه 21 برگزار شده است.

عکس از :    تقی  ارغوانی


print
rating
  نظرات