12/07/2019 - شنبه 16 آذر 1398

Menu

راهنمای استفاده از پورتال


     
   راهنمای استفاده از پورتال منطقه بیست و یک

معماری محتوایی پورتال شهرداری منطقه 21 در 5 بخش ذیل پیاده سازی شده است: 

منطقه 21 : کلیه اطلاعات مربوط به جغرافیا، تاریخچه و به طور کلی اطلاعات مستقل از طبقه بندی های سازمانی منطقه در این قسمت قرار داده است. از قسمت های پرکاربرد این بخش می توان به اطلاعات اماکن و دسته بندی های صنعت در این منطقه اشاره کرد.

شهرداری منطقه 21 : اطلاعات مربوط به نمودار سازمانی تعریف شده برای شهرداری منطقه 21 را می توان در این قسمت به صورت طبقه بندی شده یافت، اطلاعاتی نظیر معاونت ها، ادارات و مجموعه های تحت نظر از جمله پرکاربردترین اطلاعات این قسمت می باشد.

نواحی : با توجه به اصل ناحیه محوری زیرپورتال های اختصاصی برای هر یک از نواحی منطقه قرار داده شده است، در معماری محتوایی آنها، اطلاعات نواحی شامل اطلاعات جغرافیایی، شرح مسئولیت ها و اطلاعات تماس با شهرداران هر ناحیه قابل دستیابی می باشد.

پورتال های زیر مجموعه: با توجه به سیاست های اطلاع رسانی منطقه و کوشش در گسترش کیفیت و حجم اطلاع رسانی برای مخاطبین ، اقدام به راه اندازی زیر پورتال های مستقلی برای بخش هایی نظیر اداره سلامت، اداره تشکیلات و آموزش، کلینیک گل و گیاه و ... نموده است و هدف از ایجاد آن مجموعه ای برای  اطلاع رسانی منسجم تر به شهروندان منطقه می باشد.

ارتباط با ما : این بخش علاوه بر اطلاعات تماس شامل بخش های پیشنهادات و انتقادات، نظر سنجی ها و سوالات متداول نیز می باشد که هدف از طراحی هر یک از این بخش ها دریافت بازخورد از بخش های ارائه شده در پورتال شهرداری منطقه 21 و بهینه سازی مداوم این پورتال با توجه به نیاز های مخاطبان و شهروندان می باشد.

در طراحی و معماری گرافیکی این پورتال از دو ناحیه برای ایجاد میانبرهایی برای دسترسی به قسمت های مختلف پورتال استفاده شده است، این معماری به صورتی مدیریت شده است که سرفصل کلیه بخش ها که در منوی اصلی با آیکون زرد رنگ مشخص شده است در منوی افقی و کلیه زیر مجموعه سر فصل ها به صورت منوی عمودی جایگزاری گردیده است و هر یک از این کلید های میانبر علاوه بر سهولت دسترسی به بخش های مختلف پورتال، امکان پیشنهاد قسمت های مرتبط با موضوع مورد مطالعه کاربران در هر صفحه را فراهم آورده و مشارکت کاربران در قسمت های بیشتری از پورتال را فراهم می سازد.
این پوسته گرافیکی برای آخرین نسخه های مرورگر های اینترنت اکسپلورر، فایرفاکس و کروم بهینه سازی شده و بهترین مرورگر برای مشاهده صفحات و استفاده از امکانات آن مرورگر کروم است. همچنین کلیه صفحات و امکانات ارائه شده در این پورتال قابل دسترسی در انواع گوشی های موبایل و تبلت می باشد.